Odontologijos klinikoje „Dentika“ nuo pirmos akimirkos pajusite atidumą ir rūpestį, kuris Jus lydės viso vizito metu. Jaukioje aplinkoje odontologijos paslaugos suaugusiems ir vaikams teikiamos be baimės ir skausmo. Klinikoje rasite tai, ko reikia šiuolaikiškam, skubančiam ir profesionalaus rezultato pageidaujančiam žmogui.
Klinikoje teikiamos paslaugos:
- burnos higiena;
- terapinis dantų gydymas;
- endodontinis gydymas;
- ortodontinis gydymas;
- chirurginis gydymas;
- dantų protezavimas;
- dantų implantavimas.
Dantų protezavimas
Dantų netekimas dėl įvairiausių priežasčių dažnam sukelia diskomforto jausmą. Netekus danties žmogus pradeda jaustis nemaloniai, slepia savo šypseną, sutrinka ne tik kramtymo funkcija, tačiau ir žmogaus savijauta. Vargina tarties sutrikimai, taip pat sumažėja pasitikėjimas savimi. Todėl dantų protezavimas yra išeitis džiaugtis gražia šypsena ir gyvenimu.
Dantų protezavimas – kam tai reikalinga?
Dantų protezavimas reikalingas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, sąkandį. Žmogus vėl gali kalbėti be sutrikimų, valgyti, kramtyti ir šypsotis be baimės.
Dantų protezavimas – trūkstamų dantų arba jų eilių atkūrimas tiek jauniems tiek vyresniems. Tai puiki išeitis norintiems džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
Atsižvelgdami į paciento lūkesčius ir esamą dantų bei žandikaulių būseną, gyd. odontologai, ortopedai sudaro individualų gydymo planą, numato gydymo trukmę bei protezavimo išlaidas.
Dantų protezavimas ir jo būdai:
- Fiksuoti protezai-vainikėliai ir tilteliai: metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos;
- Nuimami protezai: pilni (plokštelės), daliniai, lanko atraminiai, termoplastiniai;
- Mikroprotezai: įklotai, užklotai, laminatės, kultiniai įklotai, stiklo pluošto kultiniai įklotai, keraminiai kultiniai įklotai.
- Protezavimas ant implantų.
Dantų protezavimas ir jo privalumai:
- Efektyvesnis kramtymas – pagerėja kramtymo funkcija;
- Išlyginamos veido raukšlės, atsiradusios dėl dantų nebuvimo;
- Vainikėliai greitai priglunda prie danties audinių;
- Geresnės fonetinės galimybės – lengviau kalbėti ir aiškiai tarti žodžius;
- Dantys atrodo natūraliai;
- Estetika ir skaidrumas;
- Ilgalaikis sprendimas;
- Dantų protezavimo išlaidos KOMPENSUOJAMOS ligonių kasų:
Suaugusiems 620,92 EUR arba 1910,49 EUR
Vaikams iki 18 metų 316,88 EUR arba 1910,49 EUR
UAB :Dentika" yra sudariusi sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl dantų protezavimo teikimo. Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto, atsižvelgiant į faktines dantų protezavimo išlaidas. Daugiau informacijos: https://bit.ly/3zwGtgT
Dantų protezavimo kaina:
Tikslią kainą galėtų pasakyti gydytojas ortopedas konsultacijos metu. Kadangi kaina skiriasi priklausomai nuo individualios dantų būklės situacijos, implantų ir pan. todėl dėl tikslios kainos reikėtų pasitarti su gydytoju ortopedu.
Endodontinis gydymas
Endodontija, endodontinis gydymas – tai danties šaknies kanalų gydymas, kuris taikomas tuomet, kai danties minkštasis audinys – pulpa (dar vadinama danties nervu) yra pažeidžiamas infekcijos. Tai gali nutikti dėl gilaus karieso arba dėl daugkartinio dantų taisymo, plombavimo ar patirtų traumų.
Dantų šaknų kanalus reikia būtinai gydyti! Jei kanalai negydomi, bakterijos iš infekuotos pulpos per šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų ir sukelti šalia esančių danties audinių uždegimą. To pasekoje po truputį pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Esant lėtinei periodontito stadijai žmogus gali nieko ir nejausti, tačiau paūmėjimą lydi skausmas, galimas tinimas. Šiam procesui užsitęsus kartais tenka dantį pašalinti.
Dantų šaknų kanalų (endodontinio) gydymo PRIVALUMAI:
- Išsaugomas savas dantis;
- Užkertamas galimas infekcijos plitimas;
- Greitesnis ir mažiau išlaidų reikalaujantis gydymas lyginant su implantacija.
Ortodontinis gydymas
Ortodontinis gydymas – tai šypsenos architektūros priemonė, leidžianti atstatyti netaisyklingos dantų padėties ir netaisyklingo sąkandžio anomalijas.
Ortodontiniam gydymui naudojami įvairūs išimamieji ir neišimamieji (fiksuotieji) aparatai:
*kabės (breketai) – fiksuojami ant dantų paviršiaus ir visą gydymo periodą yra burnoje. Kabės gali būti – metalinės, keramikinės. Gydymas trunka vidutiniškai apie dvejus metus.
*dantų plokštelės – tai plastmasiniai išimami aparatai, kurie gali būti išimami iš burnos ertmės. Plokštelė nešiojama visą parą ir išimama tik valgant ir valantis dantis . Dantų plokšteles nešioti reikia visą gydymo laikotarpį. Gydymas trunka vidutiniškai 2 – 5 metus.
Ortodontinio gydymo PRIVALUMAI:
- Padeda sustabdyti ir ištaisyti dantų kreivumą, kryptį;
- Dantys nebebus susigrūdę, neaugs vienas virš kito;
- Turėsite taisyklingą sąkandį;
- Išvengsite keliamos įtampos kramtomiesiems raumenims, kas gali sukelti galvos skausmą, smilkinio sąnario sindromą (TMJ) ir kaklo, pečių bei nugaros skausmus;
- Dantys bus sveikesni ir stipresni. Tiesius ir sveikus dantis paprasčiau prižiūrėti – taip išvengiama dantenų ir dantų problemų (karieso);
- Graži šypsena.
Implantacija
Dantų implantacija leidžia susigrąžinti dantis nenaudojant išimamų protezų. Implantai perduoda kramtymo jėgą žandikauliui, o tai padeda išsaugoti kaulą. Dantų implantai gali atstatyti net visiškai bedantį žandikaulį.
Dantys prarandami dėl įvairių priežasčių. Tam įtakos gali turėti kariesas (ėduonis), periodonto ligos, patirtos dantų traumos, įgimti defektai. Vis dėlto nustoti šypsotis dėl šių priežasčių neverta.
Dantų implantavimo procedūra
Odontologai, atlikdami implantaciją, į trūkstamo danties vietą žandikaulio kaule įsriegs iš titano pagamintą implantą, primenantį danties šaknį. Implantui prigijus kaule gydytojas ortopedas arba gydytojas-protezistas pagamins danties vainikėlį.
Prarastų dantų atstatymo metu naudojamos modernios medžiagos, pagaminami „nauji“ dantys, kurie savo forma, spalva, dydžiu atitinka prarastus dantis.
Ar dantų implantai tinka kiekvienam?
Dantų implantacija galima iš karto ne visais atvejais. Praradus dantį ir ilgai uždelsus, jo vietoje ima tirpti kaulas. Todėl kartais pirmiausia kaulą reikia atauginti – t.y. atlikti kaulo augmentaciją. Po kaulo augmentacijos galima sėkmingai atlikti dantų implantaciją.
Per kelias dešimtis metų implantacijos istorijos sukaupta patirtis leidžia dantis implantuoti taip, kad pacientui būtų visiškai atstatyta normali kramtymo, kalbėjimo funkcija, sugrąžintas buvęs sąkandis.
Dėmesys – kiekvienam klientui
Kadangi kiekvienas dantis gaminamas individualiai pritaikant, greta esantys paciento dantys nėra šlifuojami, todėl nepraranda gyvybingumo, o tuo atveju, jei implantas neprigyja, po kelių mėnesių galima vėl atlikti dantų implantaciją.
Dantų implantacija yra vienintelis būdas pacientams išvengti išimamų protezų, esant didelės apimties dantų eilių defektams.
Profesionali burnos higiena
Profesionali burnos higiena –ėduonies, dantenų uždegimo, kraujavimo ir periodontito prevencija.
Profesionali burnos higiena atliekama vaikams ir suaugusiems.
Procedūros metu atliekama:
Nuvalomos susikaupusios apnašos ant dantų ir jų šaknų, pašalinami dantų akmenys, dantys nupoliruojami specialiomis priemonėmis.
Po procedūros:
Individualios burnos higienos pamokos.
Dantų priežiūra po procedūros.
-Rekomenduojama po procedūros dantis valyti minkštu arba vidutinio kietumo šepetėliu, burną skalauti specialiu antibakteriniu skysčiu, tarpdančius valyti – tarpdančių šepetėliu arba tarpdančių siūlu.
-Esant padidėjusiam dantų jautrumui, valyti dantis dantų pastomis kurių sudėtyje yra kalio nitrato, kalcio hidroksido, natrio citrato ir kt. jautrumą mažinančių medžiagų.
REKOMENDUOJAMA
* Burnos higienos procedūrą atlikti kas 6 mėnesius.
* Sergantiems periodonto ligomis kas 3 mėnesius.
* Nešiojantiems breketus kas 3-4 mėn.
Atliktos burnos higienos PRIVALUMAI:
- Nuvalomos apnašos, kurios virsta akmenimis ir skatina ėduonies susidarymą;
- Pašalinami akmenys virš dantenų ir po jomis, išvalomos dantenų „kišenės“;
- Išnyksta blogas burnos kvapas;
- Laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos, kurių patys dažnai nepajuntame;
- Dantys tampa vienu ar net keliais tonais šviesesni ir spindintys;
- Sumažėja dantenų kraujavimas, paburkimas;
- Pacientui primenama kaip taisyklingai valyti dantis;
- Dantų ir dantenų ligų prevencija.